Víkend ve stylu slavností a pouti.

18. září 2014 v 16:54 | Jana Čechová
Zdravím při čtvrtečním odpoledni!
Už jen zítřek a máme tu opět víkend! Kdo se na něj těší? A jak jste prožili ten minulý? Já pěkně ve velkém. 12.9.-14.9. se u nás totiž jako každým rokem konaly Táborské slavnosti a pouť. Na tyto dny, které vždy vycházejí na víkend se pokaždé moc těším, protože Tábor ožije a je tu krásná historická atmosféra! Z fotek se Vám pokusím přiblížit, jak to tu vypadalo letos.

Více naleznete níže ↓

Letošním rokem se u nás konal 16. ročník Táborských slavností. Někdo tomu říká víkend ve stylu historie, my alkoholický víkend. :-D V tyto dny se Tábor představuje jako historické město. Začátek probíhá formou příchodu pochodňového průvodu a zahájení slavností Janem Žižkou. Po několika minutovém průvodu vždy vypukne obrovský ohňostroj, který zahajuje každý ročník Táborských slavností. Kombinace vína, nádherné hudby a ohňostroje ? Opravdová krása! Jen letošní rok jsem si ho moc neužila. Na Táborkách se mnou byla i naše Andulinka, kterou zmohla únava a proto skoro celý ohňostroj proplakala. A to se na něj tolik těšila! Během dne jsme tedy společně dováděly na slavnostech, dětský koutek, kde bylo opět spousty tvořeníčka pro děti byl úžasný a malá se tam pořádně vyřádila. Marie Rottrová, Věra Špinarová, Ondřej Brzobohatý - tito hosté letos zavítali na Táborské slavnosti a jejich koncerty byly úžasné! Co nás ale jako každý rok opravdu nadchlo bylo Tržní náměstí, kde bylo spousty stánků začínajíc od dobrot, až po různé náramky, řetízky apod.. Taky zde byla ohňová show, různé doprovodné akce, no prostě super! Pátek - den první jsem strávila do 10 hodin s Aničkou. A od 10 hodin s kamarády na sadech, kde jsem zkysla, až do sobotních ranních hodin. Dokážete si tedy představit, jak vypadal sobotní den, který jsem opět strávila s duracelkou Aničkou. :-D V neděli jsme zavítaly na pouť, která k nám vždy přijíždí ve stejný víkend, jako jsou Táborské slavnosti. Na pouti jsme se vyřádily na všemožných atrakcích a bylo nám dobře!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Monča =)) Monča =)) | Web | 19. září 2014 v 13:21 | Reagovat

Bylo to skvělé :)
Já jsem tam ještě víc nastydla :D, ale nelituji návštěvy.

2 muj-virtualni-svet muj-virtualni-svet | Web | 22. září 2014 v 17:23 | Reagovat

[1]: Byla to super akce. Jen mé játra dostaly trošičku zabrat. :-D Ještě že tu byla Andulinka, která mi nedovolovala být v lihu celý víkend, ale jen z pátka na sobotu. :-D

3 Monča =)) Monča =)) | Web | 13. října 2014 v 16:58 | Reagovat

[2]: Já si dala jen jeden svařák v sobotu večer a měla jsem dost :D.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama