Září 2014

Víkend ve stylu slavností a pouti.

18. září 2014 v 16:54 | Jana Čechová
Zdravím při čtvrtečním odpoledni!
Už jen zítřek a máme tu opět víkend! Kdo se na něj těší? A jak jste prožili ten minulý? Já pěkně ve velkém. 12.9.-14.9. se u nás totiž jako každým rokem konaly Táborské slavnosti a pouť. Na tyto dny, které vždy vycházejí na víkend se pokaždé moc těším, protože Tábor ožije a je tu krásná historická atmosféra! Z fotek se Vám pokusím přiblížit, jak to tu vypadalo letos.

Více naleznete níže ↓

Travel post 3. Italy - Gargáno

12. září 2014 v 10:00 | Jana Čechová |  Traveling
Ahoj! Je tu pátek a s ním i další travel post. Tentokrát Vás zavedu do Jížní části Itálie konkrétně do Gargána, kde jsem strávila nezapomenutelných 14 dní. Na cestování mě nejvíc baví, že mi dává možnost nahlédnout do jiných kultur, poznat nové lidi, objevit nová místa a ochutnat speciality jídel jednotlivých zemí. Na tento trip jsem se obzvláště těšila. Celý pobyt jsem byla unešená nádhernou přírodou, kterou miluji. Co mě opravdu příjemně překvapilo bylo chování místních obyvatel, kteří k Vám přistupují ochotně a s láskou. Jsou velmi přátelští a když něco potřebujete, není pro ně problém Vám vyjít vstříc a popřípadně pomoci. Nádherných 14 dní jsem strávila v soukromém apartmánu, který byl umístěn v klidné lokalitě. Italové jsou zvláštní tím, že ve dne odpočívají a v noci žijí nočním životem, takže je úplně běžné, že v pozdních večerních hodinách potkáte maminky s kočárkem a nebo děti pobíhající po ulicích. Naopak v odpoledních hodinách mají vyhlášenou siestu, takže i obchody jsou zavřené a otevírají se až večer. Co mají opravdu výborné a na co jsem se moc těšila byly pizzy. Vyzkoušela jsem x různých druhů a každý večer jsem se těšila, až zase ochutnám další. Pokud pojedete do této destinace určitě doporučuji navštívit pizzérii Trattória. Kombinace vynikající pizzy, dobrého vína a příjemného personálu je opravdová lahoda! Co se dovolené jako takové týče, tak i když moře bylo krásně teplé a válení na pláži příjemné, tak my jsme hlavně výletovali. Místa, která určitě stojí za to navštívit je např město Vieste, kde mě ohromily nádherné stavby, vyzdobené domy apod. Nádherný je také lodní výlet do různých jeskyní. ( Na lodi jsem strávila asi opravdu nejvíc času..) Když jsem se po 14 dnech vracela domů, měla jsem slzy v očích! Místní obyvatelé a čeští nováčci mi tak přirostli k srdci, že pro mě nebyl návrat vůbec jednoduchý.

Travel post 2. - Stezka korunami stromů

5. září 2014 v 7:00 | Jana Čechová |  Traveling
Je tu pátek a s ním i další slíbený travel post. Pokud Vás můj minulý travel post alespoň trošku zaujal a třeba i inspiroval k tomu, aby jste se vypravili na příští dovolenou právě do Jenišova jsem jenom ráda. Pokud tak učiníte, určitě si nenechte ujít zážitek z jiné perspektivy - STEZKA KORUNAMI STROMŮ. Stezka je zakončená 40 metrovou vyhlídkovou věží, která je vrcholem stezky! Na samotnou stezku se můžete dostat buď to po svých a nebo lanovkou, která Vás zaveze přímo ke startu. Většina lidí volila lanovku, ale my, protože jsme akční, tak ani to velké vedro, které bylo nás nemohlo odradit od toho, aby jsme si k samotnému startu došli po pěší stezce. :-) Po cestě jsme narazili i na pár odvážlivců, kteří si taky zvolili tuto volbu a většina z nich měla výraz, který mluvil za vše. Při pohledu nahoru jsme chvílema záviděli '' těm ve vzduchu'' na které krásně foukal vítr a oni si tak v úplném klidu a pohodě vychutnávali ty krásy přírody.