Srpen 2014

Prague trip + den otevřených dveří seriálů Ordinace a Ulice

31. srpna 2014 v 18:37 | Jana Čechová
Zdravím všechny příznivce blogu!
Dlouho jsem rozmýšlela, jestli se dnes ozvu, protože jsem po včerejším krásném, náročném dni utahaná jako kotě, ale když už jsem Vám jednou dala slib, tak ten se přísluší splnit. Navíc si myslím, že by byla obrovská škoda, kdybych se nepodělila o zážitky.

Více se dočtete níže ↓

Prague trip

30. srpna 2014 v 1:12 | Jana Čechová
Zdravím všechny příznivce blogu!
V brzkých ranních hodinách vyrážím do Prahy na den otevřených dveří Ordinace a Ulice, takže v neděli očekávejte fotoreportáž z dnešního krásného dne. :-)) A o tom, že bude opravdu krásný jsem přesvědčená už teď. Taky Vám určitě napíšu pár řádků v podobě svých dojmů, ale teď už honem do pelíšku, protože za 5 hodin vstávám. Dobrou noc!

Travel post 1. - Chatová oblast - Jenišov

29. srpna 2014 v 7:00 | Jana Čechová |  Traveling
Každý máme nějaké své místo, na které se i po desáté návštěvě vždy rádi vrácíme. A já, protože jsem známá tím, že veškerý svůj volný čas trávím v přírodě s tužkou v ruce mám nejraději soukromé oblasti. Pocházím z města, kde to žije a na ulicích se plete jeden druhému pod nohy, proto jsem šťastná, když můžu utéct někam do '' soukroma''. A nejlépe do přírody, která mě nabíjí. :-) Pro jednu z letošních dovolených jsem zvolila mé srdcové Lipno. O Lipnu je známo, že je to takové české moře, ale musí vyjít počasí. Letošní rok jsme '' zabloudili'' do Chatové oblasti Jenišov, která je proslulá právě tím rodinným prostředím. Ubytovali jsme se v chatce pro 5 osob, která byla vybavená socialním zařízením. Sice je to jedna z těch nejdražších variant, co tam byla k mání, ale vyplatilo se. 200 metrů od areálu chatek se nacházela nádherná pláž, kam jsme moc rádi chodili relaxovat, protože to nebyla žádná přeplněná pláž, ale scházeli jsme se tam v takovém '' rodinném kruhu'', jak jsme tomu říkali. Večery jsme trávili posezením u ohně s novými přáteli a skleničkou vína. Hned první večer jsme ale vyrazili na FRYMBURKFEST, který se konal na pláži.V tento nádherný večer vystoupila Kamila Nývltová a naše nekolikanásobná slavice Lucie Bílá! Kamilu Nývltovou moc nemusím, nicméně jsem přijela právě díky Lucce a večer jsem si chtěla na plné pecky užít! Lucie, která připlula na lodi byla přivítaná obrovským potleskem lidí, kteří už se jí nemohli dočkat. Na vodě to rozbalila ve velkém a nikdo jí nechtěl nechat odplout. Pokud se chystáte příští rok na Lipno, určitě si nenechte ujít právě tento festival. Nejen že na Vás čeká bohatý program ze kterého si vybere snad každý, ale také přispějete na pomoc těm, kteří to doopravdy potřebují.

Fotogalerii naleznete níže ↓

Anděl mě drží za ruku, tak prosím bez hluku

29. srpna 2014 v 0:05 | Jana Čechová


Každý z nás si dokáže představit anděla jako takového, ale jen málo kdo ví, že skuteční andělé opravdu existují. A ten '' můj anděl'' mi pomohl znovu najít smysl svého života a naučil mě mít se ráda takovou, jaká doopravdy jsem! Ano, řeč je o Báře Munzarové se kterou každá chvíle strávená po jejím boku je v mých očích vnímána jako neuvěřitelně vzácná chvíle při které se můžu vnitřně zastavit a nemyslet na ty všední problémy, které mě jako člověka v běžném životě doprovázejí.Tento článek vznikl jako reakce na dotazy, které mi často chodějí. Někteří jedinci totiž žijí v domnění, že Báru '' žeru'' pro její slavnost, ale nikdo už neví, co za tím skutečně vězí. Vím, že člověk jako je Bára se ve svém životě s chválou setkává pořád a tudíž jí spousty věcí už ani nemůže zaskočit, ale právě jí patří obrovský DÍK. Když mi bylo 10 měsíců, lékaři mi diagnostikovali epilepsii. Jako malá holčička jsem to vlastně nevnímala, protože nic z toho, co se dělo mi v paměti neutkvělo, ale v pozdějším veku jsem cítila, že se liším od svých vstevníků a dost špatně jsem to snášela. S poznáním Báry, kterou jsem shodou okolností objevila v Ordinaci, kde hrála mámu svého epileptického syna Marka v podání Martina Holce jehož děj mi byl opravdu blízký, jsem už při prvním našem společném setkání zjistila, že mi dokázala předat neskutečné množství energie. S dalším a dalším setkáním jsem si jí začala vážit hlavně jako člověka, který dokáže vykouzlit i ze špatného dne den krásný. Jako člověka, kterého když vidím na jevišti jsem šťastná, ale ani tyto pocity štěstí se nemohou vyrovnat těm, které zažívám v její blízkosti. ,, I na věcech špatných si musíme najít něco pozitivního a to, když se naučíme hledat, bude nám báječně. '' Tyto její slova mi visí na nástěnce v mém pokoji a pomáhají mi vstát a jít dál i když kolikrát nevím kudy. Jsem pyšná na to, že jednou budu moci svým dětem říci, že jsem si svou pubertu neprožila tak, jako většina ostatních, ale na ženě, která mě díky tomu, jaká je naučila spousty věcem a já si jí za to moc vážím.
Ještě bych chtěla dodat, že právě její postava MUDr doktorky Pavly Barnové mi taktéž pomohla v mém soukromém životě, protože když jsem viděla, jak ona i Marek bojují, došlo mi, že i já nesmím tuto bitvu prohrát. A vyplatilo se! ;-)

About me

27. srpna 2014 v 16:05 | Jana Čechová


Jmenuji se Jana Čechová. Je mi 17 let a řídím se mottem: ,, I ta nejhorší hodina v životě má jen 60 minut. '' Studuji třetím ročníkem na Střední Zdravotnické škole a mým snem je dostat se na medicínu. Tuto školu jsem si vybrala, protože mi přináší obrovskou radost, když mohu někomu pomoci v nouzi. A také ráda pracuji s lidmi. Nejkrásnější odměnou za odvedenou práci je pro mě jednoznačně spokojenost druhých. Snažím se nedělat unáhlená rozhodnutí a vše si nejdříve pořádně promyslet, ale co se třebas citů týče, tak tady nad sebou ztrácím kontrolu. Nejvíc na světě miluji svou rodinu, která do mě vlévá neuvěřitelné množství energie a lásky. Jsem milovnice divadla, posilování, Báry Munzarové a nejvíc si odpočinu v přírodě s tužkou v ruce. ( psaní povídek, básní) Prostřednictvím mého blogu bych Vás chtěla zavést do svého světa. Provedu Vás po svých cestách, protože právě cestování je mou obrovskou vášní. Nechám Vás nahlédnout do světa umělců a tak trochu i do mého soukromého života. Mám ráda módu, takže ani jí nevynechám. Tak, jak se Vám zde budu představovat - to je mé pravé já. Ostatně obrázek o mně si může každý vytvořit sám.